Zurna çalan kimseyi görmek üzüntü ve kederin gitmesine, hesap icra eden hiç kimseye ya da ağlayıp sızlamaya delalet eder. (çaldıgını yorumu için Bakınız; Kaval.)Uzun süreden beri görüşmediğiniz bir arkadaşınızla yeniden bir araya geleceksiniz anlamına gelir. Uzun süreden beri görüşmediğiniz bir arkadaşınızla yeniden bir araya geleceksiniz anlamına gelir. Haber, söylenti, dedikodu, beklenmedik vakadır. Bu vakalar kişinin çevresini de ilgilendirir.Rüyada görmek, davul benzer biçimde tabir olunur. Bir rivayete gore, zurna görmek ve çalindigini isitmek iyi bir söz isitmektir.

Ebu Sait El-Vaiz’e gore; rüyada hastanin bulundugu bir yerde çalindigini görmek, ölü üstüne aglamaya delalet eder. Rüyada büyük bir kisinin kendisine bir zurna verdigini gören, ferah ve sevince kavusur. Bir baska rivayete görede: Rüyada görmek, oyuna, hareket etmeye ve fitneye isarettir. Kimi zaman ferahlik ve sevince isarettir. Çalgı, ölü üstüne aglayan bir kadina isarettir

Rüyada çaldigini

ve parmaklanm onun delikleri üstüne koydugunu gören kimse, Kur’an’i ve onun manasim ögrenmeye ve Kur’an’i güzel okumaya çalisir. Rüyada zurna çalmak hasta için, ölümüne; kogucu için, onun koguculuguna ve çocuk isteyen kimse için de, onun çocuga nail olmasina isarettir.

Farklıymış olduğunuz suretiyle kısa ve öz anlatılmıştır. Sadece rüya tabirlerinde unutmamanız ihtiyaç duyulan en mühim özellik rüyanızda görmüş olduğunuz öteki nesle ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için kesinlikle sitemizin arama bölümünü kullanınız.

Dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan başka mühim bir husus ise rüyanızı bir tüm olarak görüp ona gore değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar daima size ilerisi için informasyon vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üstüne düşündüğünüz mevzular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır.

Kimi zaman ise rüyalar oldukca karmaşık ve anlam vermek bir o denli güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.

Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak hakikaten zor olsa gerek. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar senelerce biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.

Rüyanızın geniş açıklamalı tabiri için lütfen yorumda emareniz. Yorumlarınıza en kısa sürede sahih kaynaklardan denetim edilerek dönüş yapılacaktır.