Zümrüt Şehadet mertebesine ve bu makamı hak ettirecek amelleri işlemeye,  rast gelmek yüce kardeşlere, ahlaklı evlada, yararlı ilim veya helal mala delalet eder.Rüyada görmek helal mala, iyilik ve başarı kazanmaya işarettir. birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada görmek alın terinizle kazandığınız para olarak yorumlanır. Bir ziynet eşyasına takılıysa, yuva oluşturmak anlama gelir.

Rüyasında zümrütün çatladığını görmek,

aşka düştüğü hiç kimseye gücenecek anlama gelir. Rüyada mücevher taktığını gören hanım, çocuk sahibi olur anlama gelir. Zümrüt takan kadının eşi ona sadık olacak anlama gelir. Hayra yorulmaz. Bu rüya, çıkarılan dedikodular yüzünden eşlerin ya da sevgililerin birbirinden ayrılıp, mutsuz olacakları biçiminde yorumlanır. Bekarlar için hepimiz tarafınca beğenilen, ünlü ve varlıklı birisi ile evliliktir. Evliler için çocuk ve çocukla gelecek kısmettir.Rüyada zümrüt görmek evlat, arkadas ve mal, ile tabir olunur.

Kirmani’ye bakılırsa,  mezhep ve güzellik ile yorumlanir, iri taneli ve saglam mücevher tasina haiz oldugunu gören, dinine bagli olur. Helal maldan faydalanir. Birinin kendisine bir zümrüt tasi verdigini gören o kisi yüzünden para kazanir.

Cabir’ül Magribi’ye bakılırsa,  hizmetçi ve bir rivayete bakılırsa, iyi söz ile yorumlanir. Rüyasinda birine bir zümrüt tasi verdigini gören, o kisiye nasihatte bulunur.

Ebu Said El-Vaiz’e bakılırsa,  terbiyeli ve iyi huylu, yürekli ve kahraman bir sadik dost ile tabir olunur. Bir baska rivayete görede: Rüyada  görmek, sehadete. Aden kösklerine girmeyi gerektiren amel ve hallerde bulunmaya isarettir. birkaç şekilde yorumlanır. Bir ziynet eşyasına takılıysa, evlilik anlamına gelir.

Almış olduğu zümrüt’ ün çatladığını gören, sevgilisiyle darılacaktır. Dağılması, ayrılıktır. Rüyasında güzel, süslü yüzük, gerdanlık takan kadının oldukça güzel evladı olur. Zümrüt takan hanım eşine daima güvenecektir. Eşi tarafınca sevilecek ve aldatılmayacaktır.

Zümrüt birkaç şekilde yorumlanır.

Bir ziynet eşyasına takılıysa, evlilik anlamına gelir. Almış olduğu taşın çatladığını gören, sevgilisiyle darılacaktır. Dağılması, ayrılıktır. Rüyasında güzel, süslü yüzük, gerdanlık takan kadının oldukça güzel evladı olur. Rüya tanımı bu şekildedir öteki yorumlar için arama motorunu kullanınız.