Züğürt Ek olarak bakınız; Yoksul. Rüyada yoksul düşüp züğürt kaldığını gören kimse gerçek hayatta bunun tam tersine durumunu düzeltecektir.

Eğer rüyayı gören şahıs aslına bakarsan zenginse malından bir kısmını bağışlama edecek, fakirlere, muhtaçlara yardım edecek anlama gelir.

Rüyada fakir olduğunuzu ve bu durumdan şikayetçi olduğunuzu gördüyseniz isyan içine girecek, bazı yanlış hareketler yapacaksınız anlama gelir.

Rüyada bulunduğunu ve bu durumdan şikayetçi olmadığını gören kimse için bu rüya eline bolca oranda para geçeceğine,

bolca ve helal rızık elde edeceğine işaret eder. Normalde varlıklı ve zengin olup, rüyasında yoksul ve mütevazi bir yaşam sürdüğünü görse dünyada ve ahiret hayatında hayra ve barışa yönelik işler yapar.

Yoksul olan bir insana yardım eli uzattığınızı görmek fakire fukaraya sadaka vereceksiniz,

bu verdiğiniz sadakadan da etrafınızda rahatsız olan düşmanlarınız peyda olacak anlama gelir. Züğürt olup dilencilik yaptığını gören kimse duaya imana sarılmış olur, takva bir insan olmaya niyet eder.

Rüyanızda dilenen bir yoksul gördüyseniz yapacağınız hayra ve barışa yönelik işler ile etrafınızın saygısını ve sevgisini kazanacağınıza,

onlara güzel örnek olup onları da sadaka ve desteğe yönlendireceğinizin işaretidir.

Rüyada bir çocuk görmek, gözünüzün önünde hali vakti oldukca fena olan ve buna içerlediğiniz bir insanoğlunun güzel bir rızık ile rızıklandırılarak durumunun düzeleceğine işaret eder.

Rüyada üstü başı züğürtlükten yırtık pırtık bir karı görmek, büyük bir çaba ve emek harcayarak beceri ile durumunuzu düzeltecek olmanız ile tabir olunur.

Rüyayı gören şahıs kendisinin bulunduğunu görüyorsa dinen ve ahlaken bu mevzularda zayıf kaldığına

eğer bir yakının züğürt bulunduğunu görüyorsa o kişinin malında artış olacağına işaret eder. Züğürt olan kişiye birden bire oldukca para verildiğinin görülmesi ya da ikramiye çıkması o kişinin haram mal yiyeceğine işaret eder.

Rüyada züğürt olan kişinin elbiselerinin yamalı bulunduğunu

buna karşın mutlu bulunduğunu görmek kafasına taktığı sorunlardan sav vakitte kurtulacağına ailesi beraber huzura kavuşacağına dalalettir. Rüyada züğürt olan kişinin dilendiğinin görmek belli bir dönem işlerinde sorun yaşayacağına

ya da tam tersi bu züğürt olan kişiyi para kazanıyorken görmek bozuk olan işlerinin düzeleceğine göstergesidir.

Züğürt olan şahıs yoksul olmasına karşın elindeki ekmeği tanımadığı insanlarla paylaştığını görmek,

insanoğlu tarafınca saygınlık kazanacağına toplumda imrenilerek bakılacak bir konuma geleceğinin göstergesidir.

Olan kişinin elbiselerinden kurtulup birden bire smokin ya da buna benzer şık giysiler giymesi o kişinin işinde terfi alacağına ya da yapmış olduğu işte bolca kazançlar kazanacağına dalalettir.

Rüyada görülen züğürt kişiye yardım ettiğini yada fakirlikten kurtulmasına destek bulunduğunu görmek kafasını kurcalayan bir mevzuda umulmadık bir yerden yardım alacağına dalalet eder.

Züğürt olan şahıs ne kadar olursa olsun sarayda yaşadığını görmesi hususi hayatında olabilecek problemler karşısında dirençli olmasına ve güzel günlerin oldukca yakında geleceğinin habercisidir.