Zorla almak Ek olarak Bakınız; Gasp etmek.

Rüyada zorla almak birine ilişkin mal mülkü onların rızası olmadan zorla alınmaya çalışılması kendisinin istemediği bir işi yapacağına.

Eğer maddi varlığının elinden zorla alındığını görüyorsa parasının bereketinin gideceğine işaret eder. Birisine ilişkin bir parayı zorla aldığını görmek haram yiyeceğine ve yanlış yollara sapacağına işaret eder.

Eğer evlenme niyeti var ise bu düğünün gerçekleşmeyeceğine rivayet olunur. Rüyada maddi kıymeti olan bir şeyi aldığını görmek eğer bu bir altın ise altını zorla alan kişinin sağlığı yerinde değilse en kısa zamanda sağlığına kavuşacağına ya da olmaz söylediği bir işin en kısa zamanda olacağının göstergesidir.

Eğer kolunda altın bilezikleri olan birinin tüm altınlarını zorla aldığınızı görüyorsanız işinizde ve toplumda mevkiinizin yükseleceğine işaret eder.

Eğer zorla aldığınız altınları satarken görmek asla beklemediğiniz mevkisi sizden büyük birinden yardım alacağınıza göstergesidir. Altınları eğer sayıyorsanız bir yitik yaşayacağınızın göstergesidir.

Zorla aldığınız altınları başkasına veriyorsanız bolca kazançlı günlerin sizi beklediği şeklinde yorumlanır. Rüyada bir kimseden zorla gümüş aldığını görmek; Rüyasında gümüş herhangi bir eşya yada paraları birisinden zorla almak aranızın bozuk olduğu kişilerle düzeleceğine.

Eğer paraları toprak bulduğunuzu görmek ve başkasına ilişkin bulunduğunu bildiğiniz halde zorla almak iş yerinizde bir sorunla karışılacağınıza hatta etrafındaki düşmanlarınızın artacağına dalalet eder. Eğer bir sandıkta parlayan güzel gümüş paraları zorla aldıysanız dileğinizin gerçek olacağına işaret eder.

Elinizdeki zorla aldığınız gümüş paraların aniden karardığını görmek sizin hakkınızda meydana getirilen dedikodu ve yalan haberlere işaret eder. Eğer birinin elinden bir kese dolusu gümüş para alıyorsanız bilincinde bulunmadığınız ve sizden gizlenen bir sırrın göstergesidir.

Rüyada zorla almış olduğu bir gümüş parayı yitirmek;

Aileden birinin hastalığına ve yitirilmesine yorumlanır fakat parayı hemen sonra bulmuşsa sav zaman iyi olacağına dalalet eder. Rüyada zorla aldığınız paraların düzmece çıkması;

Güvendiğiniz dağlara kar yağacağının işaretidir eğer mühim bir karar verme aşamasındaysanız dikkatli olmanıza işaret eder. Rüyada zorla almış olduğu paraları hane içinde dağıtıyorsa hepimiz tarafınca sevilip sayıldığına fakat paralar kirli ve kırıksa hane içinde saygınlığının azalacağına rivayet olunur.