Yıldız İnsanların şerefli ve kıymetli olanlarına, Evinde bazı yıldızlar görmek, bu şekilde kimselerin konukluğuna, Yıldızı elinde görmek şerefli bir evlada, Gökten bir yıldız düştüğünü görmek, oradaki şerefli insanoğlu için musibet ve belaya, Güneş sistemindeki geezegenleri görmek tüm güzel sanatlara, ilim ve ticarete,

Yıldızların gökyüzünden çekip gittiklerini görmek malının elinden gitmesine, hasta ise vefata,

Yıldızı çiğnemeden yutmak, iyi kimselerin işine pozitif olarak müdahale etmesine ya da din büyüklerine – Tanrı korusun- sövmeye, Yıldızı emmek ilim öğrenmeye, Yıldızları gezdirdiğini görmek yönetici olmaya delalet eder.Rüyada yıldızlı sema gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, fena haber almak anlamına gelir.

Rüyada yıldızlı sema gören kimsenin ,

mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, fena haber almak anlamına gelir. Yıldızlarla dolu bir sema gördüyseniz, mutluluğun, şansın, zenginliğin ve sıhhatli bir yaşamın işaretidir. Yıldız kayması ise, üzüntü ve sıkıntıdır.Rüyada yıldız görmek kişinin tüm hayallerinin gerçek olacağına işaret eder.Rüyada yildiz görmek, rüya sahibinin bilgili bir kimse olduguna ve her isinde davranışlarında ölçülü davrandigina isarettir. Ibn-i Kesir’e gore, çoğu zaman gökyüzünde yildiz görmek, sansinin açik ve parlak olacagina isarettir.

Bir oldukca yildizin kendi mali oldugunu görmek,

akraba ve sevdiklerinin kendisine saygi duyduklarina ve ona bagli bulunduklarina delalet eder. Gökyüzüne yükselerek, bir yildizi avuçlayip elinde tuttugunu gören, eger çocuklari var ise, çocuklarinin kendi sözünden çikmayacaklarina, her birinin hayirli birer evlat olarak yetiseceklerine; çocuklari yoksa, dünyaya getirecegi çocuklarindan, büyüdüklerinde oldukca büyük menfaatler görecegine delalet eder. Gökyüzünden bir yildiza isarettir. Kendisini yaraladigini görmek, bir seytan serrine ugrayacagina, islerinin ters gidecegine isarettir. Kendisini düsmanlarindan sakinmasi gerekir. Bir gemide oldugunu ve gökten düsen bir yildizin gemisini batirdigini gören, tecim yapiyorsa isinden ayrilir. Ev kadin ise esinden bosanir ve bir musibete ugrar.

Kendisine kendi yildizi oldugunu

söyledikleri bir yildizin oldukca parladigini görmek, serefinin ve zenginliginin artacagina, isinde yükselecegine; aksine o yildizin kararip, kayboldugunu görmek, hayatinin fena günlere dogru kaydigina, ve güçlük içinde yaşam sürecegine isarettir. Taninmis bir yildiza bakip, onun diger yildizlardan daha çok parladigini görmek, iyi yolda ve hidayete dogru gittigine delalet eder. Bir yildizin gökyüzünden kayarak kayboldugunu görmek, uzun bir yolculuga çikacagina isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yildiz görmek, insanlarin sereflilerinden birisine isarettir.Rüyada evinde kendi yaninda birtakim parlak yildizlarin toplanmis oldugunu gören kimsenin, yaninda halktan ileri gelen ve serefli insanoğlu toplanirlar. Evinde gördügü yildizlar parlak degilse, halkin ileri gelenleri ve sereflileri birtakim musibetten dolayi yaninda toplanirlar.

Elinde bir yildiz gören kimsenin,

serefli bir çocugu olur. Bir kimse rüyada gökten, yere bir yildiz düstügünü görse, orada sereflli insanoğlu hakkinda bir musibet ve bela meydana gelir.Rüyada evinde birçok yildizlarin bulundugunu gören kimsenin, nesliçogalir. Rüyada dokuz gezegeni görmek, san’at, tecim, ilim ve saltanata isarettir. Rüyada isikli ve parlak bir yildiz gören kimse, luk ve ferahliga erisir. Yildizlarin gökten gittiklerim gören kimse, varlıklı ise, mali gider.Fakirse ölür. Rüyada büyük isikli ve parlak bir yildiz gören kimse, hayir,kayra, nimet ve bilgiye erisir.Bir kimse rüyada büyük bir yildizin yerinden düstügünü görse, o sehirde ileri gelenlerden birisi ölür.

Rüyada minik yildizlan eliyle aldigini gören kimse,

söhrete ve halk arasindaseref ve azizlige erisir. Yildizlarin basi uçunda oldugunu gören kimse sereflibir zata hizmet etmekle akranina üstün gelir.Bir yildiza bindigini gören kimse, devlet, memuriyet, kuvvet, hayir, menfaatve reislige erisir.Bir kimse yildizlari tavanin altinda olduklarim görse, oranin harap olmasina ve yildizlarin isiklarinin evin içine aksetmesine yada evsahibinin ölümüne isarettir. Bir kimsenin rüyada yildizlarin açilip ve dagitildigini görmesi, büyük kimselerin ölümüne ve birçok askerlerin ölecegibir harbin çikmasina isarettir. Yildizlarin gökten yere düsmesi ve dagilmasi,birçok kavmin helak olmasina isarettir. Büyük yildizlarin düsmesi insanlarinreislerinin, üstad ve mütehassislarin kuvvetine isarettir. Ufak yildizlarindüsmesi, zayif ve bilinmeyen kimselerin ölümüne isarettir.Bir kimsenin rüyada gündüzün yildizlari görmesi, rezillige, söhrete, büyükhadiselere, musibetlere ve tehlikeli seylere isarettir.Yıldızlarla dolu bir sema mutluluk, talih, zenginlik ve sıhhat anlamına gelir. Yıldız kayması ise, üzüntü ve sıkıntıdır.