Yer Rüyada görülen yerin tabiri, o yerin seref ve kabiliyetine, madde ve cevherine göredir.Mahser yerinl görmek, sirlari gtzlemeye, fakirlikten sonrasında zenginlige.korkudan emniyete ve vadini yerine getirmeye isarettir.Kimi zaman güzel ve bekar kariya, nasibi azca büyük bir rütbeye, hidayet vetövbeye isarettir.

Ekilecek bir araziyi görmek, o arazinin ekilip biçilmesine,ziraatina ve mahsülüne, bolluguna, kitligina, ziraat aletlerine ve ekincilige veo arazide mu’tad olarak biten seylere ve güzel kokan nebatata isarettir.Bilinmeyen bir yeri görmek, anaya, çocuga, koca ve kariya, ortaga ve emniyetli miras, ev ve hayvan şeklinde malik oldugu seylere; yatak, sergi, hali vekeçe şeklinde üstüne oturdugu seylere isarettir.

Yer, zina edenlerin, zamparalarin ve (asiklarin evlerine ve her çesitoyunlarina isarettir. Yer, söz gezdirip koguculuk meydana getiren ve sir gizlemeyenkadina isarettir. Yer, savaşım ve düsmanliga yada ilim ve güzel ve düzgünsöz anlatmaya isarettir. Yer dünyaya, gök de ahirete isarettir.Kimi zaman yer ve gök, Tanrı’tan baska asla kimsenin birlestirmeye muvaffakolamayacagi kumalara isarettir,

Yerin yanidigini görmek,

bid’atlarin, haram ve fena olan seylerin asikareyeçikmasi ile tabir edilir. Kimi zaman de yerin yarilmasi, o yerin iyiligine, bereketlive bitek olmasina isarettir. Yerin, bulundugu halden uzun ve genis olmasi,hapiste olanin özgür birakilacagina, hamile kadinin doguracagina ve rizka isarettir. Eger bir kimse kendisinin bir çöle haiz oldugunu görse fukara veyaçocugu olmayan bir kadinla evlenir.

Kimi zaman de yer, saltanat sahibi bir hükümdara veyahut ölüm ve hayata,rizkaveya o yerde iyi-kötü isler isleyen hiç kimseye isarettir.Bir yere haiz oldugunu gören, bekar ise evlenir ve çocugu olur, yahutbirisine ortak olur ya da mali ve sirliligi ile bir hiç kimseye güvenlik meydanagetirir yada mirasa nail olur, veya bir ev kiralar yada satin alir.

Ya da birbinek satin alir. Rüyayi gören hasta ise hastaligindan kurtulur ve o yerdekinzkini alir. Eger yer genis, manzarasi güzel olursa rüya sahibinin o yerdekiameli güzel olur. Eger yer üstünde hayvan iasesi ve çürümüs kemikler vediger pislikler

oldugunu görürse, rüya sahibinin o yer üstündeki ameli kötüolur. Yerin sallandigini görmek, hamile olan kadinin çocugunu düsürmesi ile tabir edilir. Yerin, üstünde olan seylerle battigini görmek,

Tanrı’aitaattan gaflete isarettir.Eger yerin bakir, tunç, demir ve tasa döndügünü görse, bu rüya, kimi zaman rüyasahibinin haniminin zor doguracagina veyahut o kimse sanatindan baska birsanata geçecegine, kazancindan baska rizka nail olacagina yada bir madenbulacagina isarettir.

Yer yanlip kendisinlyuttugunu gören kimsenin rüyasiutanmasina ve sebeplerin kuvvetlenmesine, kimi zaman de yolculukta bulunmasinaveya hapsedilmesine ya da deli olmasina isarettir.

Sahraya benzeyen ve bilmedigi, düz ve genis bir yerde bulundugunu görenkimse acil olarak yolculuga çikar.Bir kimse bir yerde oturdugunu görse o kimsenin o yerde iktidarli, kuvvetlive nüfuzlu olmasina isarettir.Eliyle yada baska bir seyle yeri dövdügünü gören kimse tecim için yolculukeder.

Bir kimse kendisinin kitlik yerden çikip bolluk olan yere gittigini görse,bid’attan Sünnet-i Seniyyeye geçer.Yolculugu arzu eden kimse bir yerden çikip diger yere gittigini görse arzuettigi yolculugu gerçekleşme eder. Yolculuktaki hali ise rüyada gördügü yerinucuzluk, bolluk yada kitlik ve darligi nispetinde

olur,Bu rüyayi gören bir sehrin idarecisi ve hakimi ise bu görevinden alinir.Bir kimse bir yeri satip baska bir yere çiktigini görse hasta ise ölür, zenginise fukara olur.

Yer üstünde ayaginin kaydigini veya topraktan elinisilkeledigini gören kimse fakirlesir, eger hasta ise ölür ve topraga girer.Yeryüzünde kayboldugunu ve orada da herhangi bir çukurun olmadignigörse, dünyayi taleb etmek maksadi île yolculuga çikar ve bu yolculugundaölür.

Kendisi için yerin yanidigini gören kimsenin ömrü uzunolur,Bir kimse kendisini yerin yuttugunu fakat yere batmadigini görse uzak biryolculuk yapar.

Bir kimsenin rüyasinda yerin sallandigini veya battiginigörmesi, o yere bir bela erisecegine veya o yere çekirge musallatolacagina, ya da dolu düsecegine veya kitlik yada siddetli bir belaninmeydana çikmasina isarettir.

Yer görmek, yerin genisligi, büyüklügü, darligive küçüklügü nispetince o yere haiz olan kimsenin dünyaligina isarettir.Malum bir yeri görmek, bulundugu sehir ve o sehrin

ahali ve sakinlerineisarettir. Yeri kazdigini ve ondan da yedigini gören kimse hile ile mala nailolur. Şu sebeple kazmak hiledir. Yerin darligi geçim darligidir.Rüyada yere batmak, meydana gelecek korku ve tehdiddir. Bir kimsekendisinin yere battigini görse, azaba düser. Yerin bir tarafinin yarilip yineyere batmasi ora halkina isabet edecek siddetli bir hastaliga,

veya oradaçekirge, dolu, kitlik, pahalilik v.s. şeklinde meydana çikacak afet ve belayaisarettir. Bir kimse kendisini, yerin yuttugunu görse, eger serli kimse ise onabir azap erisir, veya gidip geri dönmemesinden korkulan uzak bir yolculukyapar.

Rüyada hiçbir çukur olmaksizin yere battigini, derine gittigini vehatta kendisinin tekrar oradan çikamayacagim zannettigini gören kimse,dünyayi istemekle aldanir.

RÜYA KISA

Fark etmiş olduğunuz üzere Rüya kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesle ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.

Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır.

Bazen ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.

Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.

Rüyanızın geniş açıklamalı tabiri için lütfen yorumda belirtiniz. Yorumlarınıza en kısa sürede sahih kaynaklardan kontrol edilerek dönüş yapılacaktır.