Yemin etmek Rüyada sadik ve dogru bir seye yemin ettigini görmek, zafere, hakli söze, ibadete ve Tanrı (C.C.) sevgisine delalet eder. Yalan yere yemin ettigini görmek, hakaret ve alçakliga, günaha ve fakirlige isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yalan yere yemin etmek, yoksulluk, zillet, rezillik ve hilelere, kimi zaman de yalan yere yapilan yemin, o kimsenin yoksul ve evinin harap olmasina isarettir. Yemin, dogru olan ise ve korkudan güvenilir olmaya isarettir. Bir kimse, bir adam için yada bir adamin kendisi için yemin ettigini görse, o hiç kimseye hile yapar. Dogru yere yemin ettigini gören kimse zafer bulup hak söz söyler ve elinden Tanrı’in (C.C.) razi olacagi bir is meydana gelir. Yalan yere yemin ettigini gören rezil olur, büyük günah, pismanlik ve zillet isabet eder ve halk nazannda zelil ve hakir olur.Haç’a, yildizlara veya denize yada bunlar benzer biçimde seylere yemin ettigini görenin sapikligina, nifakina veya sözü tahrif etmeye meyletmesine isarettir. Rüyada Tanrı-u Teala’ya yemin ettigini gören kimse Hakka ittiba ve Sünnet-i Seniyeye uymasina isarettir.

RÜYA KISA

Fark etmiş olduğunuz üzere Rüya kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesle ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.

Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır.

Bazen ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.

Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.

Rüyanızın geniş açıklamalı tabiri için lütfen yorumda belirtiniz. Yorumlarınıza en kısa sürede sahih kaynaklardan kontrol edilerek dönüş yapılacaktır.